Rekreacja rowerowa

Dziesiątki kilometrów pobliskich, lekkich tras turystycznych.

Kolarstwo szosowe

Zróżnicowane krajobrazowo i profilowo, dobrej jakości trasy do uprawiania kolarstwa szosowego.

Kolarstwo MTB

Dziesiątki kilometrów zróżnicowanych tras do uprawiania MTB.

Warsztat

Dobrze wyposażony, pensjonatowy warsztat rowerowy.

Enklawa położona jest wśród Wzgórz Trzebnickich, w paśmie tzw. Kocich Gór. Znajdując się na skraju najmniejszej wsi w tym regionie, urzeka spokojem oraz klimatem.

Spod pensjonatu, jadąc najpierw przez około 100 metrów poniemiecką kamienną drogą, a następnie kolejne 100 metrów urokliwym wąwozem, wyjeżdża się na niezamieszkałe obszary Wzgórz, z mnóstwem ścieżek, podjazdów i zjazdów, czyniących miejsce wymarzoną bazą wypadową zarówno dla rowerowych przejażdżek, jak i intensywnych treningów MTB. Zróżnicowana okolica, szczęśliwie nieodkryta przez amatorów quadów, oferuje możliwości relaksu oraz doskonalenia formy i techniki jazdy.

Specjalnie przygotowywane pomieszczenie warsztatowe pozwala na czyszczenie i regulację sprzętu, a także jego bezpieczne i wygodne przechowywanie podczas całego pobytu.

Wzgórza Trzebnickie

Wzgórza Trzebnickie oraz granicząca z nimi Dolina Baryczy obfitują w sieć połączonych szlaków rowerowych różnej trudności. Miłośnicy turystyki oraz sportów rowerowych mają do dyspozycji setki kilometrów tras prowadzących przez atrakcyjne krajobrazowo oraz turystycznie miejsca regionu.

Infrastruktura rowerowa

Intensywna eksploatacja roweru wymaga jego stałej pielęgnacji. W Enklawie stworzono warsztat rowerowy, wyposażony w narzędzia oraz stojaki serwisowe, dający szansę na dokonanie podstawowych napraw oraz bieżącą pielęgnację.

Wyżywienie

Sport i aktywny wypoczynek wymagają właściwego żywienia. Pensjonat Enklawa, w ramach osobnego przedsięwzięcia Enklawa Smaku, gwarantuje zdrowe, domowe i nietuzinkowe smakowo potrawy przygotowane z myślą o potrzebach osób aktywnych oraz im towarzyszącym.

Wybrane trasy rowerowe

p

SGT Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy

Portal wiedzy zawierający informacje o trasach rowerowych w rejonie Wzgórz Trzebnickich oraz Dolinie Baryczy.

Wybrane trasy.

 

 

p

Trzebnicka Pętla Rowerowa

Wokół Trzebnicy utworzona zastała Trzebnicka Pętla Rowerowa o długości 171 km. Biegnie ona przez okoliczne gminy i prowadzi do ciekawych miejscowości oraz licznych wartych zobaczenia obiektów.

Mapa OpenStreet.

p

Rekreacyjna Ścieżka Świętej Jadwigi

Trasa Ścieżki Świętej Jadwigi jest poprowadzona głównie polnymi i leśnymi drogami po malowniczych  wzgórzach i przedmieściach Trzebnicy. Ścieżka pełni funkcję  trasy turystycznej, dla piechurów oraz rowerzystów.

Opis trasy.

p

Trasą dawnej kolejki wąskotorowej

Unikalna propozycja dla turystów rowerowych. Nieużywany teren dawnej kolejki wąskotorowej został przekształcony w produkt turystyczny, który przyciąga do Doliny Baryczy wielu amatorów turystyki rowerowej.

Opis trasy.

 Infrastruktura rowerowa pensjonatu

Wyposażenie:

 • myjka z ciepłą wodą do umycia rowerów,
 • dostępne na miejscu, ekologiczne środki czyszczące,
 • dostępne na miejscu środki pielegnacyjno – konserwujące,
 • zestawy kluczy rowerowych,
 • stojak warsztatowy,
 • centrownica,
 • trenażer.

Bezpieczeństwo:

 • pomieszczenie warsztatowe dostępne jedynie dla posiadaczy kart magnetycznych,
 • pomieszczenie warsztatowe zabezpieczone systemem monitoringu i ochrony.

 

Wzgórza Trzebnickie

Wzgórza Trzebnickie to najbardziej urozmaicona pod względem rzeźby terenu część Kocich Gór, która oddziela Nizinę Śląską od Doliny Baryczy. Najwyższe punkty Wzgórz Trzebnickich stanowią Ciemna Góra (258 m npm), Farna Góra (257 m n.p.m) , Kowalska Góra (247 m n.p.m.) oraz Wiszniak (247 m n.p.m.). Szczyty wzgórz są w większości niezalesione, co sprawia, że z najwyższych wzniesień można czasami zobaczyć Ślężę, część Sudetów oraz dolinę Baryczy.

Ukształtowanie terenu oraz dobra infrastruktura rowerowa powodują, iż Wzgórza Trzebnickie wraz z graniczącą z nimi Doliną Baryczy należy uznać za najbardziej atrakcyjne dla turystyki rowerowej w tej części Polski.

Wyżywienie

 • menu dostosowane do potrzeb osób aktywnych,
 • posiłki w jak największym stopniu oparte są o sezonowe, lokalne, świeże produkty – często pochodzące z ekologicznych upraw i gospodarstw,
 • możliwość dostosowania posiłków do specyfiki planowanych wyjazdów rowerowych,
 • możliwość zorganizowania zdrowych i wykwintnych posiłków dla grup do 10 osób w ramach inicjatywy Enklawa Smaku.