Jeździectwo Naturalne Bez Tajemnic 21-23 października 2016

Program Level 1 Relations jest podstawowym i najobszerniejszym w teorię pierwszym poziomem szkolenia w ramach kompleksowego programu ?JNBT Horsemanship Academy?, stworzonym przez trenera Andrzeja Makacewicza we współpracy
z międzynarodowymi autorytetami jeździeckimi, który oprócz szkoleń w programie podstawowym podzielonym na 6 poziomów: Relations L1, L2, L3 oraz L4 Wolność i L5 Harmonia, L6 Tricki, prowadzi szkolenia specjalizowane takie jak: Przygotowanie Młodych Koni, Szkolenie Imprintingowe Źrebiąt czy Samozaładunek i bezpieczny transport, Pasowanie wędzideł, Lonżowanie a biomechanika, Balans i Dosiad Naturalny, L0 Naturalne Dzieciaki, Warsztaty dla wetów, podkuwaczy i pracowników stajni.

Program kursu L1 obejmuje wykłady z teorii jeździectwa naturalnego wraz z projekcjami multimedialnymi oraz praktykę z ziemi i siodła. Program oparty jest o najnowsze osiągnięcia dotyczące behawioryzmu oraz treningu naturalnego łącząc nurty kilku największych szkół jeździectwa naturalnego z uwzględnieniem realiów jeździectwa polskiego. Daje on  gruntowne podstawy teoretyczne i praktyczne zastosowania metod naturalnych
w treningu koni w dowolnej dyscyplinie jak skoki, wkkw, ujeżdżenie, powożenie, west czy rekreacja zmieniając zasadniczo relacje koń/jeździec. Buduje relacje oparte o zaufanie konia, szacunek i dominację. Pozwala na przyklejenie konia do jeźdźca czy trenera i skupienie go na pomocach i treningu co znacząco skraca czas uczenia się konia, tworząc między człowiekiem a koniem relacje oparte na przywództwie. Daje wiedzę i praktykę do nauki na czterech dalszych  zaawansowanych poziomach szkolenia.

Teoria obejmuje zagadnienia z zakresu anatomii, psychologii koni, behawioryzmu, budowania zaufania i przywództwa, nauki czytania koni, systemu komunikacji za pomocą języka Equus oraz technik Monty Robertsa, kontroli nad własnym ciałem, imprintingu, bezpieczeństwa.

Ćwiczenia z ziemi prowadzone są na jednej linie i kantarze szkoleniowym technikami naturalnymi obejmując komunikację i 10 Złotych Minut, odczulanie, odangażowywanie i miękkie ustępowanie, skupienie, ugięcia poziome, prowadzenie łba, przodu
i zadu, odsyłanie i przywołanie, przejścia, zatrzymania, przygotowanie do lekkich wodzy, uczulenia na pomoce, kontrola chodu i tempa.

Trening w siodle prowadzony jest z użyciem jednej wodzy na kantarku w stój, stęp, kłus i cofanie i obejmuje ugięcia poziome, wodzę bezpośrednią
i pośrednią, lekkie zatrzymania, przejścia, pracę balansem i dosiad oraz indywidualną konsultację dla poziomu L1. Kurs kończy się wydaniem imiennego certyfikatu ukończenia poziomu Level 1. Uczestnicy otrzymują też materiały w postaci skryptu.
Wykłady prowadzi w języku polskim wykładowca  Andrzej Makacewicz lub trenerzy z JNBT TEAM.

Kurs trwa od piątku do niedzieli, każdego dnia odbędzie się 7 godzin zajęć z godzinną przerwą obiadową.

CENNIK:
– uczestnik z własnym lub wynajętym w ośrodku koniem: 770 zł (+wynajem konia, boksu)
– wolny słuchacz: 350 zł
– wypożyczenie konia z Ośrodka w Borkowicach: 200 zł za całe warsztaty (tylko do pracy z ziemi)
– wynajęcie boksu: 150 zł za cały pobyt (od piątku rano do niedzieli wieczorem), w cenie ściółka, siano i pasza
– nocleg na terenie ośrodka: 150 za pokój 2-osobowy za dobę
– obiad: 30 zł
Dla młodzieży do 16 roku życia cena indywidualna!!
ZAPISY:
– na kurs pod numerem tel. 22 3931090 lub mailowo kursy@jnbt.pl
– w sprawie zakwaterowania i wyżywienia, dostępności koni i możliwości zakwaterowania koni przyjezdnych:
Ewa Chrzan tel. 696 297 211; e-mail: ewa.chrzan@pensjonatenklawa.eu
UWAGI DODATKOWE: 
– osoby z końmi muszą posiadać kantar sznurkowy, linę do treningu naturalnego o długości do 3,5 m zakończoną pętlą oraz bacik (długość ok. 1-1,2m), które można też będzie nabyć lub bezpłatnie wypożyczyć  w trakcie kursu.
– w kursie nie mogą uczestniczyć ogiery i klacze ze źrebakami
Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.jnbt.pl